ארר 3 HC20T- NE neviot asdf ראו כפתור צ'ילר ברז לבר מים מערכת מצפצפת מי עדן דיגיטל תמי בר 4 מידות אלקטרא בר Таки бар מיני בר אטלנטיס מיני בר אקווה טל דגיטל לא מקרר scaler 100 רסטריקטר כמה
עדן טל טכנולוגיות חיטוי המים
 

חיטוי המים

 

 חיטוי מי שתייה פירושו פעולות שמטרתן היא השמדדת חיידקים ונגיפים במים הגורמים למחלות זיהומיות. בהסתמך על דרך השפעתן על מיקרואורגניזמים, שיטות חיטוי המים נחלקים לשיטות כימיות (עם מגיבים), פיזיות (ללא מגיבים) והשילובים ביניהן.

 במקרה הראשון, האפקט הרצוי מושג על ידי הכנסתן למים של תשלובות כימיקליות פעילות מבחינה ביולוגית, בעוד שהשיטות ללא ריאגנטים כרוכות בעיבוד המים ע"י השפעות פיזיות.

בשיטות המשולבות משתמשים בו-זמנית הן בהשפעות הכימיות והן הפיזיות.

 השיטות הכימיות לחיטוי מי שתייה כוללות טיפול במחמצנים: בכלור, באוזון וכו ', כמו גם ע"י יונים של מתכות כבדות. השיטות הפיזיות כוללות חיטוי באמצעות קרני UV, אולטרסאונדל, וכד'. לפני החיטוי, המים בדרך כלל עוברים סינון ו( או) הקרישה שמסלקים מוצקים מושעים, ביצי helminth ועוד מגוון רחב של מיקרואורגניזמים.

בשיטות חיטוי כימיות של מי שתייה, כדי להשיג אפקט חיטוי יציב חובה לזהות בצורה הנכונה את המינון של הריאגנט ולהבטיח משך מספק של מגעו עם המים. המינון נקבע על ידי חיטוי ניסיוני או ע"י מיחשוב. כדי לשמר את האפקט הרצוי של החיטוי הכימי, מינון הריאגנט מחושב עם עודף (עודף של אוזון וכלור), אשר מבטיח את השמדתם של מיקרואורגניזמים החודרים למים לאחר החיטוי.

בשיטות הפיזיות חובה להביא את הכמות הנדרשת של אנרגיה ליחידת נפח המים, כאשר הכמות מוגדרת כתוצר של עוצמת החשיפה (כוח קרינה) בזמן המגע.

 השיטה הנפוצה ביותר לחיטוי מי שתייה מהשיטות הפיזיות היא חיטוי באמצעות קרני UV שתכונותיהן האנטיבקטריאליות מותנות בהשפעתן על הרמה התאית ובמיוחד על מערכות האנזימים של תא החיידק. קרני UV הורסות לא רק חיידקים וגטטיביים אלא גם את החיידקים הנבגים של חיידקים, והן אינן משנות את המאפיינים האורגנולפטיים של המים.

לקבלת מידע נוסף השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
שם: *
טלפון: *
דוא"ל:
: *
הודעה: *
* שדות חובה
linkedin
© 1998 - 2019כל הזכויות שמורות ל"עדן טל"בניית אתריםעיצוב אתרים, בניית אתרים