מנורת UV בקטריאלי ניקוי טנה 106120 הוראות התקנה של מערכות טיהור מים מתקן מים קרים בלבד סננים להחלפה צ'ילר מיני בר אקווה טל דגיטל הוראות הפעלה מיני בר נוגה קלסיק מסנן דגם7485 גובה 1 Super degital מים חמים תקלה מחירים לפילטרים מיני בר
עדן טל מי ברז מערכות טיהור מים לבית
 

מערכות טיהור מים לבית

מים הינם חיוניים למחייתנו ואי אפשר בלעדיהם. מי ברז חסכוניים מאוד והזמינות שלהם מלאה, אולם הם יכולים להיות מזוהמים. הפתרון הראשון היה בקבוקי מים מינרלים ואחר כך אפילו פתרונות בר המים עם גלוני הענק, עד שגם אוסף הגלונים והבקבוקים הריקים הביאו למהפכה. מערכות טיהור מים הינן מערכות מתקדמות המפיקות מים נקיים וטעימים, נטולי אבנית וממש בלחיצת כפתור אחת בלבד על מתקן מינימליסטי בעיצוב מתקדם. מה חשוב לבדוק בבואכם לרכוש מערכת ביתית לטיהור מים, אילו גורמים יש לקחת בחשבון ומדוע צריך לדרוש תעודה ממכון התקנים מהחברה שתספק לכם את מערכת טיהור המים.

הדילמה בין מערכות טיהור מים לבין מים מהברז

 

לא אחת נוצרו חילוקי דעות בין מביני דבר באשר לשאלה: מה יותר בריא מי ברז הוא מים שעברו טיהור? ובכן, מי ברז הם אכן בריאים וכוללים בתוכם חומרים חיוניים, אם כי פעמים רבות מצויים בהם שלל זיהומים, כימיקלים וחיידקים שצריך להיפטר מהם. המים המינרלים מומלצים יותר, שכן האיכות שלהם משתנה ממעיין אחד למשנהו. ישנם מים שמכילים כמות גדולה יותר של סידן ופחות נתרן ולהיפך, משהו שכל אחד יכול להתאים לעצמו. יחד עם זאת, מים מינרלים יקרים מאוד כאשר מתחילים לרכוש אותם בכמויות גדולות. מתקני טיהור מים לבית זולים הרבה יותר ממים מינרלים, אולם החיסרון הוא שהם מנקים גם את מה שצריך וגם את מה שחיוני. כמו כן, נדרשת להם תחזוקה שוטפת לרבות החלפת פילטרים. במידה וניתנת הודעת חירום על איסור שתיית מי ברז, נדרש להחליף גם את הפילטרים במערכת הטיהור הביתית וזאת כיוון שמצטברים עליהם חיידקים או וירוסים שיכולים לגרום להזיק לבריאות.

סוגי מערכות סינון לבית

 

קיימים שלושה סוגי מערכות טיהור מים לבית בניהם:

  • מערכות טיהור מים לבית אשר מתחברות אל מבוא המים בדירה. מערכות אלו תהינה לרוב מחוברות בסמוך לשעון המים ותפקידן לספק מים נקיים וזקים לכל נקודות המים בדירה.
  • מערכות טיהור מים לבית שתפקידן להתחבר לנקודת מים מסוימת בדירה.
  • מערכות טיהור מים לבית שאינן מבוססות על חיבור לרשת אספקת המים בניהם קנקנים וכדים למיניהם.

על תקן 1505

 

כאמור, קיימים סוגים שונים של מערכות טיהור מים לבית, אולם חשוב מאוד לבדוק בטרם הרכישה שאלו אכן עומדים בתקן המחמיר של מכון התקנים. ת"י 1505 "מערכות לטיפול במי שתייה לשימוש ביתי: סינון וטיהור" עוסק בדרישות ומתודות בדיקה למערכות טיהור מים. התקן הינו רשמי ומחייב על פי חוק את כל מי שמייבא מייצר ומשווק במערכות המותאמות לדרישות התקן.

התקן 1505 בודק מספר גורמים בניהם:

  • כמה יעילה מערכת הטיהור והסינון.
  • השפעתו המוצר על איכות מי השתייה (הפרשת מתכות כבדות, חומרים רעילים, מראה טעם וריח)
  • בטיחות חשמלית
  • תפקוד הידרולי

סוגי המסננים

מסנן מכני - מסנן מכני חוסם חלקיקים שהם מעל גודל כלשהוא. מסננים מכנים אינם מפחיתים את כמות האבנית שבמים ואין להם שום השפעה על כמות המתכות והתרכובות האורגניות במים.

 

מסנן פחם פעיל – רוב מערכות טיהור מים לבית מאובזרות באמצעי סינון זה. מסנן פחם תפקידו  לשפר את הטעם והריח של המים באמצעות צמצום של הכלור החופשי ותרכובות אורגניות שונות. פחם פעיל לא מפחית את כמות המינרלים במים, קשיות המים ואינו מסנן מתכות מהמים. מסננים מבוססים פחם פעיל אינם יעילים להרחקת חיידקים ולעיתים אף מהווים מקור לחיידקים, במיוחד כאשר אין זרימה של מים דרכם. את הפחם נהוג להחליף מעת לעת ותדירות ההחלפה תלויה בכמות המים שמועברים דרך המסנן וכמות הפחם שבתוכו. מסננים מבוססי פחם פעיל מותקנים בכניסת המים לדירה, צמוד לשעון המים או כיחידה עצמאית. ניתן לראות מסננים מבוססי פחם פעיל מותקנים ממש על פיית ברזים ובקנקנים.

 

מערכות טיהור מים לבית מבוססות אוסמוזה הפוכה - מערכות טיהור מים לבית מבוססות אוסמוזה הפוכה מפחיתות מהמים את כמות המינרלים באופן משמעותי. כמו כן, יעילות בסילוק מתכות, אך אינה מסננות תרכובות אורגניות שונות. איכות המערכת טיהור ולחץ המים הם שקובעים את יעילות הסינון והטיהור של מערכות אלו. מערכות מסוג זה רגישות במיוחד לחיידקים ולכלור במים, הן צרכניות מים בכמות גדולה אולם רק חלק קטן נלקח על ידן לשתיה והיתר נזרק. 

לקבלת מידע נוסף השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
שם: *
טלפון: *
דוא"ל:
: *
הודעה: *
* שדות חובה
linkedin
© 1998 - 2019כל הזכויות שמורות ל"עדן טל"בניית אתריםעיצוב אתרים, בניית אתרים