המים אינם רק לשתייה-לפחות לדברי מדריכי יוגה

  • כל בוקר שטפי את גרונך במים קרים – זהו אמצעי מעולה למניעת האנגינה. יש לעשות זאת רק כשאת בריאה לחלוטין. לאחר שהגרון החל לכאוב, פעולה זו עלולה רק להחמיר את המצב.
  • אחד הטיפולים האהובים על היוגים הוא שטיפת האף המכונה "ג'אלה נטי". השיטה הפשוטה ביותר היא לשאוב את המים אל תוך האף מהיד ולאחר-מכן להוציאם דרך הפה, אך אנשים רבים משתמשים בקומקומים מיוחדים. הליך זה מנקה היטב את האבק מתוך האף, מסיר דלקות, מחזק את הנימים, משפר את תפקוד תאי האפיתל. המים ל"ג'אלה נטי" צריכים להיות פושרים ומעט מומלחים. האזוטריים שביננו חושבים שהטיפול, בין היתר, עושה שטיפה אנרגטית למוח, ובעצם, למה לא?
  • לסובלים ממגוון המזהמים המצויים באוויר העירוני, היוגים ממליצים על שטיפת עיניים יומיומית במים רתוחים מצוננים. טבלי את פניך במים ותמצמצי כמה פעמים. היוגים ממליצים להוסיף למים טיפת דבש, מעט מיץ מלפפונים או מיצוי כמומיל.
  • מקלחת חמה\קרה – זהו אמצעי יעיל לאיזון האנרגיה. זוהי השיטה: מקלחת חמימה (כדי שהגוף יתרגל), אחר-כך חמה (כל עוד זה נעים), אחר-כך קרה (20-30 שניות), לאחר-מכן חמה (20-40 שניות), אחר-כך קרה (עד 60 שנ') ואז מקלחת קרה (כל עוד ההרגשה היא נעימה). היוגים ממליצים לא לנגב את הגוף במגבת אלא בידיים ומיד לאחר-מכן להתלבש.

מאמרים נוספים:

מערכות סינון מים - עדן טל

מה זה מסנני מים ?

https://youtu.be/-Zo0CEjVm0Y מים הם יסוד חיוני לקיום של הבריאות על פני כדור הארץ ואי אפשר בלעדיהם, בשנים האחרונות גם לא מסתפקים בני האדם רק בסתם מי

קרא עוד »

אוסמוזה של תא חי

התנאי ההכרחי לפעילותו התקינה של הגוף הוא אספקה של חומר אחד חשוב מאוד – מים. למרות שמים חיונים לחיי התא, אין לתא כל מערכת מיוחדת

קרא עוד »