מים-מקור החיים

מים-מקור החיים, הגורם הקובע של בריאות ואריכות ימים, המים מלווים את האדם לאורך כל היום ולכן הנוכחות שלהם אינה זוכה להתייחסות מספק שלנו, בני האדם.
במבט ראשון, נראה נוזל המים טריוויאלי, ללא טעם ללא צבע בולט. אבל זה רק במבט ראשון. המדע החזיק זמן רב בדעה כי מים הם מרכיב חיוני לא רק לשתייה, אלא גם נדרשים להגן על מערכות הגוף.

נתחיל בטיול קצר אל עולם הכימיה, במים שאנו צורכים יש מספר אינדיקטורים איכותיים שכל אחד מהם חייב לעמוד בסטנדרטים מחמירים. ריח טעם וצבע המים נותנים לנו סממנים לקיומם או אי קיומם של חומרי הדברה (כן, חומרי הדברה חודרים למים לעתים קרובות), אלומיניום, עופרת, ארסן, פנולים, תחת ההגדרה של פרמטרים toxicological.

חומרים אלו ואחרים מזיקים משמעותית לגופנו ואלו רק חלק מרשימה ארוכה של חומרים המשפיעים על איכות "המוצר הסופי". לטיפול במים יש חומרים כימיים כגון כלור שיורית, כלורופורם, וכסף. חלק מהחומרים אינם מטופלים על ידי "חומרים כימיים ידידותיים" ולכן נותרים במי השתייה והבישול. האם נתקלתם אי פעם בריח מוזר העולה מהמים? אם כן וסביר להניח שכך אזי לגמתם מים לא מטוהרים, אין צורך להכנס לפאניקה שכן חומרים רעילים ברמה זו או אחרת נמצאים במוצרים רבים ומגוונים בהם אנו עושים שימוש מדי יום, יחד עם זאת חשוב לדעת כי ניתן למנוע כניסתם של האחרונים למי השתייה על ידי התקנת פילטרים בצנרת הבית החיצונית והפנימית.

גורם סיכון נוסף הוא נוכחות של חיידקים במי שתייה. על פי ארגון הבריאות העולמי, כ 80% מהמחלות נגרמות על ידי שתיית מים מזוהמים. השימוש במקורות מים מזוהמים יכולים לגרום לזיהום של תולעי מעיים Giardia, התפרצויות של פוליו ודיזנטריה.

בהתבסס על מידע זה, ולשמירה על הבריאות צריך לצרוך רק מים טהורים, החייבים להיות מוגנים מפני חומרים מזיקים ומכילים את המינרלים הדרושים לתפקוד הגוף. כל זה מטופל בעזרת טיפול מקצועי במים.

המין האנושי כבר מזמן הבין כי מים נקיים תורמים להרגשה הכללית, לא פלא שהמפעל הראשון לטיפול במים נבנה לפני כמעט 200 שנה, בשנת 1829 בלונדון. תהליך טיהור המים הנקרא multistage. מאפשר השגת מים נקיים לשתייה ובישול.

אכן מאמץ גדול נדרש רק כדי להרוות את הצימאון, אך בנוסף לטיהור המים שהנו המרכיב העיקרי שלה פעולה זו מבצעת תפקידים חיוניים אחרים. שמירה על מבנה ותפקוד ה-DNA והזנה של תאי החמצן, בשל החלבונים המעורבבים במים וקשורים לצמיחה והתחדשות רקמות כמו גם לבנייה מחדש של המבנה התאי.

מים טהורים משמשים כאמצעי להעברת חומרי מזון והגנה על העצמות, המפרקים, הענקת לחות ומסירים רעלים מהגוף. בתאים נורמליים הולכה חשמלית ורמת חילוף החומרים מושגת גם באמצעות מים באיכות גבוהה, יתר על כן, הטמעת המזון תלויה לחלוטין בצריכת המים המהווה מרכיב חשוב של מיצי עיכול.

כל הגורמים הללו מדגישים את הצורך להשתמש במים באיכות טובה. אנו בחברת עדן טל מקווים כי קוראי המאמר יבינו שכמו כל דבר בעולמנו, שום דבר אינו כפי שהוא נראה ולכן גם למים שהם למעשה "נוזל החיים" צריך להקנות חשיבה והערכות מתאימה בצנרת.

מאמרים נוספים:

מערכות סינון מים - עדן טל

מה זה מסנני מים ?

https://youtu.be/-Zo0CEjVm0Y מים הם יסוד חיוני לקיום של הבריאות על פני כדור הארץ ואי אפשר בלעדיהם, בשנים האחרונות גם לא מסתפקים בני האדם רק בסתם מי

קרא עוד »

אוסמוזה של תא חי

התנאי ההכרחי לפעילותו התקינה של הגוף הוא אספקה של חומר אחד חשוב מאוד – מים. למרות שמים חיונים לחיי התא, אין לתא כל מערכת מיוחדת

קרא עוד »