תזונת תינוקות

בכל משפחה לבריאותו של האיש הקטן מיוחסת חשיבות עצומה. לפני ובמהלך ההריון, האישה עוסקת בפעילות גופנית ונושמת אוויר צח. יש לזכור כי האם והתינוק קשורים קשר בל תינתק לא רק בזמן ההריון, אלא גם במהלך ההנקה. בריאותו של התינוק תלויה ישירות באוכל ושתייה אשר צורכת אמו המיניקה.

הורים, מסיבות מובנות, מוותרים על אלכוהול וניקוטין לפני ובמהלך ההריון, בידיעת ההשפעה ההרסנית של סיגריות ומשקאות אלכוהוליים על גופו המתפתח של התינוק. את אותה החשיבות יש לתת לבחירת מזונות ומשקאות איכותיים שהאם (לעתיד) צורכת.

חפיסת הסיגריות נשארה סגורה? את מוותרת על כוסית יין במסיבת יום הולדת? זה ראוי לשבח. עם זאת, עליך להבין כי במי ברז רגילים מצויות תרכובות כלור-אורגניות וכלורופורם שמשפיעות על הגוף השברירי של התינוק בדיוק באותה מידה כמו עשן של סיגריה … או עשן מצינור של מפעל שממוקם מעבר לרחוב. המדענים מעריכים כי אוויר בעיר ממוצע מכיל כמעט מחצית מהאלמנטים של הטבלה המחזורית. לכן, מטהרי מים ואוויר הינם נחוצים למשפחה המודרנית שמתגוררת בעיר הגדולה.

הניקיון הסטרילי הנדרש בטיפול בתינוק, קשור באופן מסורתי עם מים רותחים. ואכן,  הטיפול בחום של 100 מעלות הורג מספר חיידקים. אלא שהקשיות היתרה של מי הברז הינה עדיין שם: כשאנו רוחצים את התינוק, עורו מתכסה בסרט קרבונטי. הסרט, בתורו, סותם את נקבוביות העור ומקשה מאוד על נשימת העור הכל-כך נחוצה לאיש הקטן שריאותיו נוצרו זמן קצר לפני הלידה ומתפתחות בהדרגתיות.

למרבה הצער, מים רותחים, שנחשבים באופן לשיטת חיטוי מהירה ויעילה בהחלט אינם תרופת הפלא. גם לאחר חמש דקות של רתיחה, מתכות כבדות ומזהמים אורגניים נשארים במים. מתכות כבדות עלולות לגרום לתגובה אלרגית, כמו גם להשפיע לרעה על התפתחותה של מערכת העצבים! לחיים אדמדמות, גרד, פריחות ותופעות לא נעימות אחרות עלולות להיות תוצאה ישירה של שימוש במים רתוחים רגילים. יתר על כן, במהלך ההרתחה, המזהמים האורגניים עוברים טיפול בכלור – מה שהופך אותם להרבה יותר מסוכנים. מדענים מצאו כי מים עם כלור עלולים לתרום להצטברות של חומרים טריכלומטאניים שהם בעלי השפעה מסרטנת. מחקרים שנערכו בשנות ה-70 הראו כי אוכלוסייה שצורכת מים עם כלור, הן רתוחים והן לא רתוחים סובלת לעיתים קרובות ממחלות כבד, ומסרטן הגרון ופי טבעת.

ההורים הבקיאים ברפואה נוטים לנקוט בשיטה נוספת של חיטוי על ידי הוספת פרמנגנאט אשלגן למים רתוחים הידוע גם בכינויו מנגן. חומר זה הורס פתוגניים ששורדים הודות לריכוז חסר של מגיב כלוריד במי השתייה.

למען בריאותו של התינוק שלך מומלץ להשתמש במערכת של סינון המים. היא מאפשרת לך להיפטר מכל המזהמים הנ"ל. בנוסף, הודות לניצול אפקטיבי של התכונות המחמצנות של אוזון, הסינון אינו הורס את הקשרים המולקולאריים הטבעיים, והמים רוויים בחמצן. איכות המים של מזון התינוקות בישראל זוכה בתשומת לב מיוחדת.

מים שעברו את תהליך הסינון הופכים לרכים ונעימים למגע. מים אלה מושלמים לרחצת התינוק שעורו העדין כל כך רגיש לסביבה. הם אינם גורמים ליובש והתקלפות של העור. רחצה במים מסוננים היא בדרך כלל נוחה מאוד גם להורים וגם לילדים.

גורם נוסף המעיד על היתרונות של הסינון הוא שמים מסוננים לא דורשים הרתחה, ולא רק בעת רחיצת התינוק, אלא גם לשתייה, בישול ודילול של מיצים. לייתר דיוק, מים טהורים אלה אין צורך להרתיח – זה ישמור על חמצן מומס אשר מאיץ את חילוף החומרים בספיגת מזון ומסייע לנשימת העור.

אנו שואפים להעניק לילדינו את הטוב מכל דבר – מיטה מרווחת ונעימה, בגדים רכים ואיכותיים, צעצועים בטוחים, ולבסוף, את מירב תשומת הלב ההורית, חום ואהבה. אבל יש להתחיל במים טהורים ומסוננים כי הם – המפתח לבריאותו של התינוק.

מאמרים נוספים:

מערכות סינון מים - עדן טל

מה זה מסנני מים ?

https://youtu.be/-Zo0CEjVm0Y מים הם יסוד חיוני לקיום של הבריאות על פני כדור הארץ ואי אפשר בלעדיהם, בשנים האחרונות גם לא מסתפקים בני האדם רק בסתם מי

קרא עוד »

אוסמוזה של תא חי

התנאי ההכרחי לפעילותו התקינה של הגוף הוא אספקה של חומר אחד חשוב מאוד – מים. למרות שמים חיונים לחיי התא, אין לתא כל מערכת מיוחדת

קרא עוד »